-
Antal indlæg
51 -
Medlem siden
-
Senest besøgt
Indholdstype
Profiler
Forums
Ugen der gik
Kalender
Alt der er opslået af Kaj K
-
Det gør du med en drone jammer min ven.
-
+Rep - Flink - Moden - Erfaren ❤️
-
+Rep God fyr - Har udviklet sig meget.
- 16 svar
-
- 1
-
-
Ingame navn: Kaj K. SteamID: STEAM_0:1:168240082 IRL fornavn: Viktor. Alder: 15
- 11 svar
-
- 21
-
-
-
-
Abuser hvad? Sit stemmebånd.
-
Det er et forslag ikke flere 🙂
-
Mit forslag er at du ved at holde ''C'' Knappen nede og højre klikke på en person, ville kunne have en knap hvor der stod mug altså ligesom vi har med carjack på bilerne. Mener det vil gøre det nemmere end at skrive /mug i chatten. Derudover kan man måske også tilføje en cooldown på spilleren efter han er blevet mugget, så man undgår at blive mugget 4 gange af nogle venner og at der i stedet måske kom en lille besked op med at spilleren lige var blevet mugget så man skal vente.
-
Det er fikset nu så det kan man ikke mere 🙂
-
In-game navn: Kaj K. SteamID: STEAM_0:1:168240082. Alder: 15. Hvorfor skal netop du være en del af ledelsen?: Jeg skal være en del af ledelsen fordi jeg føler jeg er klar til at tage hånd om en styrke. Jeg har igennem mine 1600 timer her på serveren spillet meget som betjent og har derfor et godt kendskab til Politi regler osv. Jeg er derudover rigtig glad for at snakke med folk og går meget ind for at holde den gode tone overfor andre uanset situation eller handling. Hvad vil du gerne opnå som Vicerigspolitichef?: Som Vicerigs vil jeg gerne opnå en seriøs og rumlig styrke som fremmer rp for spilleren og betjenten. Fx via at uddele roller eller lave aktiviteter i styrken så man undgår at have en styrke der består af fartmålere da jeg føler at det er der vi er på vej hen og det derfor er på tide at få lavet noget ordenligt politi rp 🙂 . Anden relevant information om dig, du synes vi skal vide?: Ikke denne omgang tak fordi du tog dig tid til at læse min ansøgning ❤️
- 1 svar
-
- 6
-
-
Men en ting er, at have en dør i fx. Villaerne hvor det ikke rigtig kan undgås, at du skal lockpicke for at komme ind. Hvis man nu tager udgangs punkt i billedet vil der være fin mulighed for at undgå at lave raid indgangen så lang og krævende som den nu er.
-
Mit forslag det er, at der bliver lavet en ændring i regel 4.4 Sådan så at man ikke kan udnytte døre i sin base til at forlænge sin raidindgang. Eksempel Her skal du igennem en dør og en port for her efter at komme til de 3 smart doors, ved ikke om det kun er mig der har et problem med det, eller om der også er andre så kom gerne med jeres holdninger.
-
Enig, Men der skal nok gøres noget ved selve voice chat systemet . Nu har jeg på ingen måde forstand på om det er noget man kan gøre noget ved, eller om det er en uundgåelig ting i gmods voice chat system generelt.
-
Ja det bliver somme tider et problem, at man skal tage hensyn til det voice chat delay der nu engang er på serveren. Så du er ikke den eneste, Jeg oplever problemet selv somme tider og det er generelt et irriterende men nok uundgåelig problem, desværre.
-
Ved det ikke helt. Nok ikke i første omgang men man bliver jo nok tvunget til det på et eller andet tidspunkt.
-
Det vil nok være lidt for op mit forslag var at den sagde mindre lyde end den normale fx den kun siger bip 2 gange istedet for at den siger bip en gang i sekundet
- 5 svar
-
- 2
-
-
Mange tak😀 Tak bror❤️ Tak👍 Tusind tak og i ligemåde❤️
-
Har været på siden omkring den 5 Jan vi er nok bare ikke stødt på hinanden.😀
-
Ingame navn: Kaj K SteamID: STEAM_0:1:168240082 IRL fornavn: Viktor Alder: 13 (2007)
- 9 svar
-
- 18
-
-
-
-
-
-
Troll? Du må meget gerne udybe på discord hvis du vil😀 Har dog aldrig spillet rp med dig da du tit bare troller inde i byen😀
- 14 svar
-
- 1
-
-
Det ville gøre det hele lidt nemmere hvis man kunne gøre det på den her måde er udmærket klar over at du kan fix det i settings men dette kan jo ændre sig fra bil til bil
-
Mit forslag er at du kan skrue ned for bil lyde på samme måde som at du kan skrue ned for els og våben lyde.
- 7 svar
-
- 9
-
-
Kunne ikke være mere enig +Rep
- 16 svar
-
- 1
-
-
Har svært ved at tro på dette da du demotede mig brudte du egentlig nlr Boris var lige røget af rigs pga. afk da Boris kommer tilbage skynder du dig at gå indsatsleder og demote mig med grund Stop med at tro du ejer alt da jeg efter beder dig om at stop beder du mig om at lukke røven mener ikke at dette er en vicerigspolitichef værdig.
- 7 svar
-
- 1
-