Bimse mener at jeg reagerede korrekt, det vil sige at du går stik i mod det bimse har afgjort og tager sagen i egen hånd og går rigspolitichef og vælger at fyre mig. Det er så forkert misbrug af din stilling som det overhovedet kan blive. Og grunden til at jeg ikke svarede dig er at Bimse sagde vi skulle lade hinanden være resten af aftenen, så det var det jeg gjorde.
Jeg vil gerne klage over martus, efter 2x case ang farlig kørsel, hvor bimse begge gange har givet mig ret. Martus vælger derefter at søge jobbet som rigspolitichef for at misbruge denne stilling til at fyre mig som betjent.
Jeg søgte igen jobbet som betjent, og fik det, få sekunder efter får jeg følgende besked fra martus "hvis du skal være betjent skal du tage dig samme okay?", da jeg ingorere denne besked, afskediger han mig endnu engang fra jobbet.